29.11.2017 / Gösterim Sayısı : 225

Veteriner E-Reçete Sistemi Eğitim Toplantısı Yapıldı...

#E-reçete Sistemi
İl Müdürlüğümüz ve Erzurum Bölgesi Veteriner Hekimler Odası tarafından İl Müdürümüz Osman AKAR'ın  katılımları ile  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı  Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü   Veteriner  Sağlık Ürünleri ve Halk Sağlığı Daire Başkanlığında görevli Veteriner Hekim Arif ÖZKAN katılımı ile Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Seminer Salonu'nda 27.11.2017 tarihinde iki oturum şeklinde E-reçete Tanıtım ve eğitim toplantısı düzenlenmiştir. Veteriner Hekim Arif ÖZKAN e-Reçete sisteminin gerekliliği, kullanımı ve yararları konulu sunum yapmıştır. Toplantıya kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren veteriner hekimler katılmıştır.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Erzurum İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman AKAR: "Bakanlığımızca; hayvan hastalıkları ile etkin bir şekilde mücadele etmek, sahada veteriner hekimlerimiz tarafından yapılan teşhis ve tedavileri kayıt altına almak, hayvan sağlığını korumak, halk sağlığı açısından çok önemli bir konu olan gıda güvenliğinin sağlanması, istatistiki bir veri tabanı oluşturmak ile veteriner hekim reçetelerinin elektronik ortamda düzenlenmesi ve muhafaza edilmesi amacıyla e-Reçete uygulamasına geçilmesine karar verilmiştir. Sistemin test uygulaması 15.07.2017 tarihinde başlatılmış  olup 2018 yılı başında resmi uygulama başlatılacaktır." dedi.
 
e-Reçete sisteminin önemine dikkat çeken AKAR: " Bu kapsamda e-Reçete yazılım sistemi tamamlanmış olup İlimizde görev yapan veteriner hekimlerimize sistemin tanıtılması amacıyla bir dizi toplantılar düzenlemekteyiz. Ülkemiz hayvancılığı için bir çok açıdan son derece önemli bu sistemin başarılı olmasını temenni ediyor, sahada çalışan tüm Veteriner Hekimlerimize çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.
 
Eğitim toplantısında;  e-reçete sisteminin gerekliliği, kullanımı ve faydaları anlatılıp, katılımcıların sistem hakkındaki görüş önerileri alındıktan sonra toplantısı sona erdi.
''