3.11.2017 / Gösterim Sayısı : 211

Valimizden İl Müdürlüğüne Ziyaret…

#Vali ziyaret_30.10.2017
Sayın Valimiz Seyfettin AZİZOĞLU 30.10.2017 tarihinde kurumumuzu ziyaret etmiştir.  İl Müdürü Osman AKAR, İl Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerimizin katıldığı ziyarette, ilin genel tarım ve hayvancılık yapısı, mevcut durum ve yapılacak çalışmalar hakkında değerlendirme yapıldı.
 
Vali AZİZOĞLU "Kurumsal olarak Tarım Teşkilatının çalışma alanının çok geniş olduğunu, bütün sektörlerin doğrudan veya dolaylı olarak ilişkili olduğu bu sektörün kamu ayağında hizmet etmenin hassas ve süreklilik isteyen bir iş olduğunu belirtti. İnsanın ihtiyaç duyduğu güvenilir gıdanın üretiminden soframıza gelinceye kadarki bütün aşamalarında yer alan tarım sektörünün sadece tarımda değil toplumun sosyal ve beşeri yaşantısında önemli rolü olan kadınların eğitimi, tarımla hiç alakasız gibi görülen fabrika, maden ocağı gibi tesislerin kuruluşunda da tarım teşkilatının görev aldığını belirtti.
 
Yaklaşık 1 saat süren toplantıda; İlimiz hayvancılığının geniş bir şekilde değerlendirileceği kapsamlı bir toplantı yapılması kararı alındı. Yeni yatırımcılara rehberlik hizmetleri, gıda güvenliği ve kontrol çalışmaları, su ürünleri yetiştiriciliğinde yapılabilecek çalışmalar, ilimiz için ekonomik değer arz eden sütte soğuk zincir çalışması, ülkemiz mera alanlarının %11'ini barındıran ilimiz meraları için yapılacak çalışmalar, arazi toplulaştırma çalışmaları gibi birçok önemli başlık gündeme alınarak değerlendirilmiştir.
''