14.9.2017 / Gösterim Sayısı : 305

İlimize Atanan Personeller Görevlerine Başladı.

Müdürlüğümüze atamaları yapılan Ziraat Mühendisi ve Veteriner Hekimler sözleşme imzalayarak görevlerine başladılar.
 
ÖYSM Başkanlığınca yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı 2017/7 yerleştirme sonuçlarına göre Bakanlığımız taşra teşkilatlarında ihtiyaç duyulan (il/ilçe) müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre İl Müdürlüğümüze atamaları yapılan Ziraat Mühendisleri ve Veteriner Hekimler sözleşme imzalamalarının akabinde görevlerine başlamış bulunmaktadırlar.
 
Konu ile ilgili açıklamada bulunan İl Müdürü Osman AKAR; "Tarım ve hayvancılık açısından faaliyetlerin yoğun olduğu ilimizde yaklaşık 90 bin tarımsal işletme faaliyet göstermektedir. Tarım deyince kimilerince sadece gıda anlaşılsa da aslında çalışma alanı oldukça geniştir. Bakanlık olarak sadece gıda değil sosyal hayat, çevre gibi birçok alanda da hizmet veren kurumumuzda, sahada çalışan teknik ve sağlık hizmetleri personellerin sayısı da önem arz etmektedir.
 
Bitkisel üretimde 35 bin tarımsal işletme, 460 bin hektarlık tarım alanı ve 1,5 milyon hektarlık mera alanlarının kaydı kontrolü ve takibi hassasiyetle yürütülmektedir. Ayrıca hayvancılıkta da  70 bin hayvancılık işletmesi 700 bin büyük baş 800 bin küçük baş ve 132 bin arıcı kolonisi başta olmak üzere kanatlıdan su ürünlerine yaban hayatından ev hayvanlarına olmak üzere bir çok alanda kayıtlar tutulmakta ve çalışmalar yürütülmektedir.  Yıllık 350 bin büyükbaş ve küçük başın sağlık kontrolünün yapılarak il dışına sevk edildiği ilimizde 2,5 milyona yakın aşılama çalışması bizzat sağlık personellerimizce yürütülmektedir." dedi.
 
Ayrıca AKAR tarımın il ekonomisindeki yerine de vurgu yaparak "4,1 milyar TL lik üretim değeri ile İlimiz ekonomisinin can damarı olan tarım ve hayvancılıkta 150 milyon TL ye yakın yıllık tarımsal destek vermekteyiz." dedi.
 
Son olarak AKAR Genç ve dinamik, çalışma heyecanı içerisinde olan meslektaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar dileyerek hizmetin kutsallığına vurgu yaptı.
''