22.8.2017 / Gösterim Sayısı : 251

Yeşil Masa Müracaatları Bekliyor...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından vatandaş ile iletişim, bilgi paylaşımı ve tarım ile uğraşan bireylerin taleplerine ve problemlerine yönelik olarak çözüm anlayışı ile ve işleyiş olarak zaman planlaması açısından; hızlı, etkin, doğru stratejiler geliştirmek için "yeşilmasa" uygulaması başlatılmıştır. Özellikle gelişen teknoloji ve toplumsal dönüşüm, imkânlara ulaşma noktasında hem bakanlığımız açısından hem de bakanlığımızın paydaşı vatandaşlar açısından fırsatlar doğurmuştur. Bu açıdan kaliteli, hızlı, zamanında ve güçlü bir iletişim süreci için bu teknik imkânlardan faydalanarak ve vatandaşın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kurum ve kuruluşları ile etkileşime girmeleri yeşil masa birimi ile bütün talepleri noktasında talepkar davranmaları gerekmektedir. Özetle yeşil masa vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek için kurulmuş olup vatandaşların da bu uygulamadan faydalanmaları gerekmektedir.
 
 Yeşil Masa birimi ile iletişime geçmenin 3 yolu bulunmaktadır: şahsen müracaat, telefon ile müracaat ve www.yesilmasa.tarim.gov.tr adresindeki sistem üzerinden müracaat. Bu kanallardan herhangi birisi aracılığı ile bakanlığımıza ulaşan vatandaşlara ulaştığı kanaldan en kısa sürede dönüş yapılmaktadır.
 
Dönüşen dünyada ve ülkemizde önemli bir yere sahip olan bakanlığımızın bu uygulamasının çözüm odaklı ve ekonomik olduğunu belirterek; vatandaşlarımızın bu uygulamayı kullanmalarının kendilerine büyük fayda sağlayacağını belirtmek isteriz.
''