30.3.2017 / Gösterim Sayısı : 305

% 80 Hibe % 100 Üretim Ve Mutluluk...

#Boga_dagitimi_30032017
Hayvansal üretimde verimlilik ve kaliteyi artırabilmek adına uygulamaya konulan "KOP, DAP, GAP ve DOKAP Kapsamındaki İllerde Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi (Boğa-Koç)" ile 60 boğa daha üreticilerimizle buluşturuldu. % 80 hibeli olan ve 2015 yılında hak sahiplerine dağıtımın gerçekleştirilmesiyle başlayan çalışmada, ilimizde 231 baş damızlık koç ve 1020 adet damızlık boğa üreticilerimizle buluşturulmuştur.  29.03.2017 tarihinde, Aziziye ilçesi, Erzurum Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Canlı Hayvan Pazarında yapılan etkinlikte 60 damızlık boğa üreticilerimizle buluşturularak toplam 1080 boğa üretime kazandırılmıştır.
 
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan İl Müdürü Osman AKAR: "Tarım ve hayvancılık yapısal değişim ve dönüşüm çalışmalarıyla beraber ortaya konulan etkin ve kararlı politikalar ve sağlanan desteklerle son dönemde büyük bir çıkış yapan ve ekonomimize önemli katkılar sağlayan bir sektör konumuna geldi.
 
İlimiz ekonomisi için vazgeçilmez unsur olan hayvancılık her geçen gün büyümektedir.  Bu büyümeyi hızlandırmak gelişimi sürdürebilir kılmak ve verimlilik ile birlikte üreticilerin gelir düzeylerini yükseltmek adına uygulamaya konulan damızlık erkek materyal dağıtımı projesi ilimiz için ayrı bir önem teşkil etmektedir. Ülkemiz içerisinde projeden en fazla faydalanan illerden olan Erzurum, dağıtım bakımından da  ilk sıralardadır. Buradan özverili çalışmaları nedeni ile emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ederim." dedi.
 
AKAR, hak sahibi üreticilerden proje ile elde etikleri damızlık materyaller yanında hayvan bakım besleme ve üretim ile de çevrelerine örnek olmalarını istediklerini belirterek gelecek için üretmemiz şart vurgusu yaptı. Ayrıca bu Milli Tarım Projesi'ne de değinen AKAR, önümüzdeki günlerde daha güzel çalışmaların olacağını belirtti.
 
Ayrıca, AKAR, önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak olan Erzurum Damızlık Koyun Keçi, Yetiştiricileri Birliği Canlı Hayvan Pazarının etkinlik için kullanılmasına yardımcı olan  Erzurum Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğine teşekkür etti.
''