8.3.2017 / Gösterim Sayısı : 397

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü...

Kadınlar Günü, dünyanın ve ülkemizin değişik yerlerinde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Dünya Kadınlar Gününde kadınların sorunları, kadınlar arası dayanışma ve kadının toplumdan beklentileri dile getirilmeye çalışılmaktadır.
 
Dünya Kadınlar Gününü kutlamak maksadıyla, Erzurum Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından kurum yemekhanesinde düzenlenen kahvaltıda, İl Müdürü Osman AKAR, İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleriyle İl ve İlçe Müdürlüklerimizde çalışan bayan personeller bir araya geldi. Kahvaltı sonrasında İl Müdürü Osman AKAR yaptığı konuşmada “idare olarak her zaman olduğu gibi bu özel gününüzde de yanınızda olduğumuzu bir kez daha dile getirmek istiyorum. Değerli mesai arkadaşlarım; hepinizin ve şahsınızda bütün kadınların, annelerimizin, ninelerimizin, kadınlar gününü kutluyorum ve herkese sevdikleriyle mutlu, mesut, başarı, huzur ve sağlık dolu yarınlar diliyorum. Kadınlar hayatımızın en önemli değerleridir. Kimi annemiz, kimi eşimiz, kimi arkadaşımız, kardeşimiz ve göz bebeği kızlarımızdır. Cennetin ayaklarının altına serildiği annelerimiz, kadınlarımız, yaşamımızın her anında yanımızda bulunan yüreklerindeki sevgi, şefkat ve merhameti bizlere karşılıksız sunan, varlıklarıyla rahatladığımız, her konuda desteklerinin yanımızda olduğunu bildiğimiz, bizleri eğiten, yetiştiren birçok başarının mimarı, birçok mutluluğun arkasındaki kahramanlardır. Sevginin, şefkatin, özverinin simgesi olan kadınlarımızın sadece bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğini düşünüyorum. Kadınlar, fedakarlığı, üretkenliği, çalışkanlığı ve verimliliği ile her zaman ailesine ve topluma önemli katkılar sunmaktadır ve hayatın her alanında etkin şekilde rol almaktadır. Bu durumu kendi kurumumuzda da bizzat gözlemlemekteyim. Özverili emekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu ve benzeri tüm organizasyonlarda birlik ve beraberliği, sevgi, saygı ve değer yargılarını çok önemsediğimi sürekli dile getiriyorum. Ne olursa olsun bulunduğumuz kurum içinde, ailenizde birbirinize değer verin, birbirinize sevgi ve saygınızı esirgemeyin, bunun karşılığını mutlaka göreceksiniz. Hepinizin Kadınlar Gününü kutluyor, saygılar sunuyorum” dedi.
 
Kahvaltıya katılan personeller günün anlam ve önemiyle ilgili duygularını paylaştı. İl Müdürü Osman AKAR tarafından tüm kadınları temsilen eşine gül takdimi yapıldı.
''